Makaleler » Kuruyemiş » Diyetteyken hangi kuruyemişler yenebilir?

Diyetteyken hangi kuruyemişler yenebilir?

Diyetteyken hangi kuruyemişler yenebilir?

Fazla kilolardan kurtulmak isteyenlerin diyet yaparken tereddütsüz başvurduğu ilk adres kuruyemiş çeşitleridir. Yaz mevsimindeki fit görünümü korumak için de tüketilen sağlıklı atıştırmalıklar, hemen her diyet listesinde görebileceğiniz kuru yemiş ve kuru meyvelerden oluşuyor. Peki, diyetteyken hangi kuruyemişler yenebilir? İşte diyet listelerinde yer alan taptaze ve lezzetli Hicret Kuruyemiş ürünleri…

 

Diyet listelerinde sıklıkla yer alan kuru yemişler, metabolizmanın hızlanmasını ve böylelikle vücudun daha fazla yağ yakmasını sağlar. Bunun yanı sıra katlanılmaz diyetler için de motivasyon verir. Kuruyemişler birbirinden çok farklı kalori ve besin değerlerine sahiptir. Diyet sırasında hangi miktarda tüketildiği çok önemlidir. Sayısız faydaları olan kuruyemişler diyetle tüketildiğinde daha hızlı kilo vermenize yardımcı olabilir. 

 

 Diyetteyken hangi kuruyemişler yenebilir?

 

BADEM 

Diyet yapanların tüketebileceği atıştırmalıklar arasında yer alan badem, yüksek protein kaynağı özelliği ile bilinir. Bu nedenle spor yapanlar için ideal bir besin kaynağıdır. İçeriğindeki E vitamini ve magnezyum açısından oldukça sağlıklı, diyet yapanlar için ise uzun süre tok tutucu özelliğe sahiptir.

 

FINDIK

Fındık sağlıklı bir besin olduğu kadar iyi bir protein ve yağ kaynağıdır. E vitamininden zengin olan fındık vücudu mikroplardan arındırmaya yardımcı olur. Sinir sistemine olumlu katkılarından dolayı diyet yapanların uygun miktarda tüketilmesi önerilir.

 

KURU KAYISI 

Vitamin ve lif açısından zengin olan kuru kayısı kalorisi düşük, tok tutucu, kilo verdirici harika bir besindir. Tatlı ihtiyacınızı gidermeye ve iştahınızı kontrol etmenize yardımcı olurlar. Bağırsak düzenlenmesine büyük etkisi olan kuru kayısı diyet yapanların her gün tüketilmesi önerilen yiyeceklerdendir.

 

CEVİZ

Ceviz beyin sağlığına olumlu etkileri ile bilinir ve üçte ikisi sağlıklı yağlardan oluşan mükemmel bir atıştırmalıktır. Protein, lif oranı yüksektir ve diyet yapanların rahatlıkla tüketebileceği besinler arasında ceviz de yer alır.

 

KURUTULMUŞ ELMA

Kurutulmuş meyveler daha fazla antioksidan ve daha fazla lif içeriğine sahiptir. Bir fincan kurutulmuş elma yaklaşık 200 kalori içerir. Lif içeriği yüksek olduğundan günlük lif ihtiyacınızın %30’unu karşılamanızı sağlar ve diyet yaparken tüketebileceğiniz en sağlıklı atıştırmalıklar arasında yer alır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim