Kuruyemiş Fiyatları

Kuru yemişlerin 100 gramında yaklaşık 560-610 kalori besin değeri bulunmaktadır. Besin değerinin yanı sıra içerisinde A, B ve C vitaminleri de bulunan atıştırmalıklar, protein ve karbonhidrat kaynağı olarak tüketilebilir. Fındık, ceviz, fıstık gibi yağ oranı fazla olan kuru yemişler kalori oranı yüksek olduğu için kontrollü bir şekilde tüketilmelidir. Fosforik asit, fosfor ve kalsiyum gibi pek çok mineral mide sağlığını korumaya yardımcı olur. Ceviz içerisindeki pek çok antioksidan ve doymamış yağ kaynakları içerdiği için bağışıklığı güçlendirmede etkili bir besindir. Gün içerisinde enerjinizi kaybetmemek, düşünce gücünüzü harekete geçirmek için kahvaltılarda veya ara öğünlerde ceviz tüketebilirsiniz. Fındık, içerisinde magnezyum, potasyum ve fosfor gibi zengin mineraller barındırır ve vücutta tansiyonun dengelenmesinde aktif bir rol oynar. Karışık kuru yemişler, içerisinde ceviz, üzüm, fındık, leblebi gibi önemli pek çok besini bulundurur. Bir seyahate giderken, okula giderken veya dışarı çıkarken enerjinizi artırmak; ara öğün olarak kullanmak, özel günlerde atıştırmalık yapmak gibi amaçlarla karışık kuru yemişleri yanınızda bulundurabilirsiniz. Kalp ve damar sağlığına faydalı olan kuru yemişler, içerisindeki bitkisel yağlar sayesinde zengin bir besin kaynağı olarak tüketilmektedir. Diyet listelerinde yeri eksilmeyen kuru yemişler, lif kaynağı ve sindirim sisteminin çalışmasına destek oldukları için kilo vermeye yardımcı olur. Hem çocukların büyüme ve gelişme aşamalarında, hem de ebeveynlerde kas ve iskelet sistemi için faydaları bulunan kuru yemişler, vücuttaki şeker oranını dengelemekte ve enerji gereksinimini karşılamaktadır. Kabuklu ve kabuksuz olmak üzere kuru yemiş çeşitleri ayrılmaktadır. Ev içerisinde veya okula giden çocuklar için pratik şekilde tüketilebilmesi amacıyla kabuksuz olanlar tercih edilebilir. Kuru yemiş ürünleri E vitamini ihtiyacını karşılama, enerji verme ve bitkisel yağlarla vücudu gün boyu dinç tutma gibi olumlu etkiler sağlar.

Kuru yemişler fıstık, fındık, leblebi, badem, Antep fıstığı, ceviz, kaju, kabak çekirdeği, hurma, üzüm, kavurga, incir, kayısı, pestil gibi pek çok çeşitten oluşur.

 

Kapalı, nemden ve güneş ışığından uzak bir alanda muhafaza edilmelidir. Ağzı açık kalmış kuru yemişler, kolayca bayatlayabilir. Bu yüzden kapatılabilir ambalajlardan almak, vakumlu paketleri kullanmak daha uzun süre kuru yemiş tüketebilmenizi sağlar. Kuru yemişler 2’li set, 3’lü set, 6’lı set gibi pek çok adette üretilmektedir.

 

Ev içerisinde besin depolama amacıyla fazladan ürün bulundurabilirsiniz. Ayrıca ürün miktarı 250 gram, 750 gram, 2 kg, 4 kg gibi farklı gramajlarda paketlenmektedir. Hijyenik koşullarda muhafaza etmek daha taze bir şekilde kuru yemiş tüketebilmenizi sağlar.

 

Kuru yemişlerin içerisinde bitkisel yağlar yer aldığı için kontrollü bir tüketim sağlandığı zaman sağlığınızı olumlu yönde etkiler. Kuru yemiş türleri tatlı kuru yemişler ve tuzlu olanlar olarak ikiye ayrılır. Tatlı olanlar üzüm, pestil, kuru üzüm, hurma gibi besinlerden oluşur. Kan şekerini dengeleme ve enerji sağlama özelliği bulunan bu besinler, yanında yoğurt ile tüketilebilir.

 

Tuzlu olanlar çekirdek, Antep fıstığı, yer fıstığı, soslu mısır gibi ürünlerden oluşur. Bunlar vücuttaki tuz oranını yükseltme ve yağ ihtiyacını karşılama gibi faydalar sağlar. Açlığı bastırmaya ve mide problemlerine iyi gelen leblebiler ise, günün her saati tüketilebilir. Kuru yemiş çerez olarak özel günlerde eve gelen misafirlere veya aile üyelerine sunulan bir ikram olarak da tercih edilebilir. Sağlıksız besinler yerine daha sağlıklı ama atıştırmalık halinde tüketebileceğiniz pek çok kuru yemiş bulunmaktadır.

 

Kaju, badem, üzüm, fındık, fıstık gibi ürünler karışık halde veya ayrı ayrı alınarak özel günlerde sunuma hazır hale getirilebilir. Bunun yanında çerez olarak soslu mısır, soslu fıstık gibi tuzlu besinler de tercih edilebilir.

 

Siz de ürün sayfamızı inceleyebilir kuru yemiş fiyatları hakkında detaylı bilgi alarak siparişinizi verebilirsiniz.