Makaleler » Kuruyemiş » Kuruyemiş Fiyatları

Kuruyemiş Fiyatları

Kuru yemişler fıstık, fındık, leblebi, badem, Antep fıstığı, ceviz, kaju, kabak çekirdeği, hurma, üzüm, kavurga, incir, kayısı, pestil gibi pek çok çeşitten oluşur.

 

Kapalı, nemden ve güneş ışığından uzak bir alanda muhafaza edilmelidir. Ağzı açık kalmış kuru yemişler, kolayca bayatlayabilir. Bu yüzden kapatılabilir ambalajlardan almak, vakumlu paketleri kullanmak daha uzun süre kuru yemiş tüketebilmenizi sağlar. Kuru yemişler 2’li set, 3’lü set, 6’lı set gibi pek çok adette üretilmektedir.

 

Ev içerisinde besin depolama amacıyla fazladan ürün bulundurabilirsiniz. Ayrıca ürün miktarı 250 gram, 750 gram, 2 kg, 4 kg gibi farklı gramajlarda paketlenmektedir. Hijyenik koşullarda muhafaza etmek daha taze bir şekilde kuru yemiş tüketebilmenizi sağlar.

 

Kuru yemişlerin içerisinde bitkisel yağlar yer aldığı için kontrollü bir tüketim sağlandığı zaman sağlığınızı olumlu yönde etkiler. Kuru yemiş türleri tatlı kuru yemişler ve tuzlu olanlar olarak ikiye ayrılır. Tatlı olanlar üzüm, pestil, kuru üzüm, hurma gibi besinlerden oluşur. Kan şekerini dengeleme ve enerji sağlama özelliği bulunan bu besinler, yanında yoğurt ile tüketilebilir.

 

Tuzlu olanlar çekirdek, Antep fıstığı, yer fıstığı, soslu mısır gibi ürünlerden oluşur. Bunlar vücuttaki tuz oranını yükseltme ve yağ ihtiyacını karşılama gibi faydalar sağlar. Açlığı bastırmaya ve mide problemlerine iyi gelen leblebiler ise, günün her saati tüketilebilir. Kuru yemiş çerez olarak özel günlerde eve gelen misafirlere veya aile üyelerine sunulan bir ikram olarak da tercih edilebilir. Sağlıksız besinler yerine daha sağlıklı ama atıştırmalık halinde tüketebileceğiniz pek çok kuru yemiş bulunmaktadır.

 

Kaju, badem, üzüm, fındık, fıstık gibi ürünler karışık halde veya ayrı ayrı alınarak özel günlerde sunuma hazır hale getirilebilir. Bunun yanında çerez olarak soslu mısır, soslu fıstık gibi tuzlu besinler de tercih edilebilir.

 

Siz de ürün sayfamızı inceleyebilir kuru yemiş fiyatları hakkında detaylı bilgi alarak siparişinizi verebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Alışveriş Sepetim